Atrakcje weselne

 Fontanna czekoladowa

Mało jest na świecie ludzi, którzy oprą się kuszącemu aromatowi czekolady. A jeszcze mniej jest takich, którzy mając ją w zasięgu ręki nie sięgną po kosteczkę lub dwie :) Dlaczego więc nie wykorzystać tej pokusy do zrobienia czegoś fajnego?! Taka zapewne myśl towarzyszyła twórcom fontanny czekoladowej – niezwykle atrakcyjnego urządzenia, które jest w stanie skusić praktycznie każdego.

W zasadzie lepszym słowem niż fontanna byłaby kaskada, ponieważ czekolada spływa w dół po kolejnych „progach” urządzenia. Jest to więc niezwykle ciekawa wizualnie atrakcja na wesele, stanowiąca sama w sobie piękną dekorację, w dodatku cudownie pachnąca gorącą czekoladą. Najistotniejsze jest jednak to, że jej wykorzystanie na przyjęciu weselnym nie nastręcza żadnych problemów – wystarczy odrobina miejsca na stole z ciastem lub osobne stanowisko gdzieś na sali.  Ustawiając ją należy wziąć pod uwagę fakt, że zazwyczaj zbierze się przy niej spora grupa zaintrygowanych gości…a następnie czekoladowych łasuchów :)

 

Czekolada wykorzystywana w fontannie jest oczywiście jadalna :) Wokół niej ustawia się talerze lub z patery z owocami, które macza się w czekoladzie spływającej z fontanny. Lokale często przygotowują w tym celu wykałaczki/patyczki do nadziewania owoców. Dodatkowe wyposażenie stanowiska z czekoladową fontanną to serwetki, talerzyki itp. Ciekawostką jest także podświetlany podest, na którym może stać urządzenie. Dla gości jest to więc nie tylko uczta sama w sobie, ale także przyjemna zabawa. Pewną wariacją będzie wykorzystanie, oprócz owoców, także kawałków wafelków, chałwy, bakalii itp. Słowem wszystko, co pasuje smakowo z czekoladą.

Jak zatem załatwić sobie taką atrakcję na wesele? Możemy albo skorzystać z usług firmy dostarczającej fontannę wraz z czekoladą (warto też przy okazji zapytać lokal, czy przypadkiem nie posiadają na wyposażeniu tego urządzenia), albo też kupić ją samemu. Jeśli zdecydujemy się na pierwszą opcję, warto „zbadać” wcześniej wybraną firmę – obejrzeć zdjęcia fontanny, zapytać o jakość czekolady (najlepsza jest oczywiście belgijska), sugerowany rozmiar fontanny, zależny od liczby gości,  porozmawiać o kwestii obsługi fontanny (warto, by firma przysłała kogoś „technicznego”, który zadba o jakość działania fontanny, temperaturę czekolady, porządek na stole wokół urządzenia, dystrybucję talerzyków i patyczków itd.). Koszt takiej usługi to kwota z przedziału 700-1200 zł – wpływ na cenę ma wielkość fontanny, obecność obsługi przy urządzeniu, ilość i gatunek czekolady oraz usługi dodatkowe, takie jak zestaw sztućców do wykorzystania. Fontannę możecie wypożyczyć (szczegóły w zakładce POLECAMY )

Z kolei samodzielnego zakupu czekoladowej fontanny można dokonać już od 150-200 zł, licząc od tych najmniejszych egzemplarzy urządzenia. Te większe to koszt kilkuset złotych do nawet dwóch tysięcy. Nie jest to mało, ale za to taka fontanna może nam potem służyć na wielu innych imprezach. Warto jednak wziąć pod uwagę potrzebę nauki obsługi takiego urządzenia, co w przypadku przyjęcia weselnego powinno przypaść w udziale np. świadkowi lub poproszonej o to osobie, tak by Para Młoda nie musiała się tym kłopotać :)

Podsumowując, ta bardzo apetyczna atrakcja weselna w szybkim tempie zyskuje popularność w naszym kraju, co oczywiście jest jak najbardziej zrozumiałe – apetyczna forma, atrakcyjność wizualna i prostota pomysłu to główne zalety fontanny. Zalety, którym naprawdę ciężko jest się oprzeć :)

źródło: http://www.wesele-atrakcje.pl/

 

Bańki mydlane na ślubie

Bańki mydlane to coraz popularniejsza atrakcja na ślubach i weselach. Można je puszczać przed kościołem zamiast lub oprócz sypania ryżem, płatkami czy grosikami. Bardzo dobrze sprawdzają się również podczas składania życzeń. Dzieci w kolejce mają zabawę, a fotograf dodatkową atrakcję, która świetnie wpisuje się w kadr. Bańki można też puszczać podczas wesela, na przykład na powitanie pary młodej lub w trakcie pierwszego tańca.

 

Można też zamiast maszyny do baniek, kupić i rozdać swoim gościom małe pojemniczki z bańkami mydlanymi, np. w kształcie tortów ślubnych. Będzie to dla nich również miła pamiątka z Waszego wesela. Jeżeli chcecie, żeby to był upominek dla gości, dodajcie do tego podziękowanie (małą karteczkę zawiązaną na cienkiej kokardce wokół baniek torcików) i rozdajcie gościom przy wejściu lub postawcie przy ich nakryciach.

źródło: http://fajnewesele.pl

Skomentuj